Japońska marka Kyocera została założona w latach 60. w Kioto. Była małą fabryką z nielicznym zespołem zajmującą się produkcją drobnej ceramiki. Od początku założyciel, Kazuo Inamori, bardzo dbał o to, by zarząd i wszyscy pracownicy kierowali się uczciwością, sumiennością oraz szeroko rozumianą dbałością o człowieka. Z czasem zarówno ilość oddziałów, jak i asortyment marki znacząco się powiększyły: obecnie Kyocera jest producentem nie tylko narzędzi oraz noży ceramicznych, ale również urządzeń elektronicznych, drukarek, elementów do samochodów czy systemów solarnych. Jedno z haseł marki mówi, że Prawdziwie globalna firma przekracza oczekiwania klientów. Dlatego Kyocera stawia na ciągłe doskonalenie wiedzy, rozwój technologii i pierwszeństwo potrzeb klienta.

 

Wyposażenie kuchni wg Kyocera

W ofercie japońskiej marki znajdziecie Państwo noże z ceramiki cyrkonowej połączonej z drewnem pakka lub tworzywem sztucznym. Kolekcje obejmują: noże uniwersalne, szefa, Santoku, do owoców, do pieczywa czy nóż Nakiri.

Cechy noży ceramicznych Kyocera:

• wyjątkowa twardość – ustępują jedynie diamentom,

• wyjątkowa ostrość – są ręcznie ostrzone,

• bardzo długo pozostają ostre,

• bardzo lekkie i wyposażone w ergonomiczne rączki,

• nie korodują.

Oferty dopełniają narzędzia kuchenne, takie jak obieraczki, szatkownice, tarki czy młynki – wyposażone zostały w ceramiczne ostrza lub mechanizmy mielące.