Nowy rok, nowy trend? Pora przyjrzeć się zapowiedziom na rok 2024 – jakie style aranżacyjne, materiały oraz dodatki będą modne przez kolejne 12 miesięcy. Przygotowaliśmy zestawienie 6 trendów wnętrzarskich na 2024 rok. Przyjrzymy się nadal utrzymującej się tendencji do obłych, organicznych kształtów oraz poznamy styl quiet luksus. Sprawdzimy też, czy wiesz co to jest dopamine decor. Zapraszamy do lektury artykułu.
Przeczytasz w ok. 6 minut
Postmodernizm i obłe kształty
Ten trend nie ucieszy minimalistów, ale może być świetną okazją do ożywienia biało-szarych wnętrz.
Postmodernizm stawia na inspirację bogatymi formami oraz kolorami, nierzadko wprowadza elementy pop-artu. Dekoracyjne meble czy tkaniny mogą być dobrym dodatkiem do minimalistycznych wnętrz.
Pojawiają się obłe kształty i elementy metalowe czy lustrzane. Szukasz dodatku w tym stylu? W każdym wnętrzu świetnie sprawdzi się lustro Umbra Hubba Pebble (1018529-378) o nietypowym, obłym kształcie. Posiada ono asymetryczną formę inspirowaną naturą oraz cienką ramkę w szarym kolorze wykonaną z PCV.
Przeciwieństwa w duchu postmodernizmu widać w kontrastowych kolorach lub połączeniach materiałów np. kamienia i drewna. Taki mix znajdziesz m.in. w kolekcji Elements marki Typhoon.
Deski do serwowania (np. 1401.124) są wykonane częściowo z drewna, a częściowo z kamienia co daje świetny efekt nie tylko wizualny. Kamienny fragment posłuży jako “zimna płyta” i przedłuży utrzymanie niskiej temperatury przez produkty.
Art déco
Maksymalistom spodoba się też nawiązanie w wystroju wnętrz do stylu art déco. Charakteryzują go miękkie, zaokrąglone linie, bogate zdobienia i dopracowane detale.
Nie można pominąć miłości do antyków, więc jeśli posiadasz jakiś mebel czy dodatek z minionych epok, śmiało możesz go wykorzystać.
Styl art déco bazuje na polerowanych powierzchniach dodatków często w złotym lub miedzianym kolorze.
Na stole możesz ułożyć sztućce Mepra Stile w wersji Oro Ice (107522005OI), które idealnie wpisują się w trend dodatków w złotym kolorze. Mają one co prawda minimalistyczne kształty, ale to doskonała okazja, aby użyć np. zabytkowego porcelanowego serwisu z czasów Twoich pradziadków.
W stylu vintage są też pojemniki kuchenne Typhoon Cooper Henrik (1401.655) wyposażone w pokrywki w miedzianym kolorze. Dekoracyjności dodaje im geometryczna faktura na ściankach.
Ostatnim produktem, który dobrze pasuje do wnętrz w stylu art déco są ramki na zdjęcie Umbra Prisma – szczególnie modele chromowane lub w kolorze złotym czy miedzianym (313017-880). Mają ażurową konstrukcję i przezroczyste szybki, pomiędzy które włożysz zdjęcie.
Eco Luxury / Quiet Luxury
Oba trendy stawiają na jakość. Wiąże się ona zarówno z ogólnoświatową sytuacją gospodarczą, jak i troską o ekologię. Nie chcemy rzeczy jednorazowych – szukamy produktów, które przetrwają lata. Dodatkowo, wielorazowe akcesoria, naczynia czy dodatki zapobiegają powstawaniu większych ilości śmieci i zanieczyszczaniu m.in. oceanów.
Ekologiczny luksus bazuje na wysokiej jakości produktach wykonanych z naturalnych materiałów np. drewna czy bambusa. Jeśli podoba Ci się takie rozwiązanie, szybko możesz je wprowadzić do swojego wnętrza.
Wybierz np. blok na noże Tarrerias-Bonjean (TB-10600004) wykonany właśnie z tej szybko rosnącej trawy. Wewnątrz znajduje się wkład z cienkich pręcików z tworzywa, które umożliwiają wkładanie noży o dowolnej długości ostrza.
Chwile luksusu i relaksu są dostępne bez wychodzenia z domu – w łazience umieść bambusową półkę na wannę Umbra Aquala (020390-390). Zmieszczą się na niej książka lub tablet, lampka wina oraz pachnąca świeca np. ręcznie wykonana sojowa wersja od Cereria Molla.
Na jakość stawia trend Quiet Luxury, czyli wybór przedmiotów, które są niezawodne i często łączą kilka funkcji. Przy tym wyglądają ekskluzywnie, choć nie wyróżniają się bardzo wysoką ceną.
Możemy polecić Ci serię WMF Kitchenminis Deep Black, w której znajdziesz czajnik, blender (416500071) oraz toster. Są to energooszczędne urządzenia AGD, które nie zajmują wiele miejsca. Mają matowy czarny kolor, który jest ponadczasowy i elegancki. Wyposażono je w cenione rozwiązania marki np. ostrze WMF Perfect Cut w blenderze.
We wspomniane style wpisuje się również kolekcja Vanille d’Or Esteban. Produkty, które wchodzą w jej skład: świece sojowe (VAN-009), dyfuzory i olejki są wyprodukowane z naturalnych materiałów. Posiadają opakowania nadające się do ponownego wykorzystania i recyklingu z elementami w złotym kolorze.
Cottagecore
W 2024 roku nawiązań do natury będzie sporo, a kolejnym z nich jest styl cottagecore rozpowszechniony w mediach społecznościowych szczególnie w modzie oraz fotografii. Nawiązuje on do wiejskiej idylli, propaguje życie bez pośpiechu i na łonie natury. We wnętrzach w tym stylu postaw na naturalne kolory i materiały np. len czy drewno.
Głównym celem pomieszczeń cottagecore jest przytulność, którą uzyskasz m.in. dzięki dywanom, firankom oraz żywym roślinom.
Na dodatkach i naczyniach w takim wnętrzu nie może zabraknąć motywów florystycznych. Roślinne dekory znajdziesz na produktach z serii In the meadow marki Mason Cash. Obejmuje ona miski kuchenne, małe miseczki do serwowania oraz kubki na napoje w barwach kojarzących się z kwiatami. Na ich ściankach znajdują się tłoczone wzory z m.in. różami, tulipanami czy stokrotkami.
Jeśli chcesz postawić na bardziej sielskie klimaty, wybierz kolekcję marki Price & Kensington Country Hens. Na prostych, jasnych naczyniach znajdują się nadruki przypominające akwarelowe rysunki. Ich bohaterami są kury i koguty – czy znajdziesz lepszy symbol wsi?
Dopamine Decor
Jest to ciekawy trend przełamujący monotonne wnętrza minimalizmu. Ma on za zadanie stymulować neuroprzekaźniki odpowiedzialne za dobre samopoczucie oraz dopływ energii. Warto więc postawić na niego np. w salonie czy jadalni.
Jak urządzić wnętrze w tym stylu? Przydadzą się wzorzyste tapety, narzuty czy dywany, mile widziane są duże wzory. I oczywiście kolory – mocne, energetyczne i często kontrastowe.
Jeśli wolisz dopamine decor w wersji mini, wybierz dodatki, które wprowadzą barwy np. na stół jak kolekcja marki Price & Kensington Amalfi. Jest to seria dodatków kuchennych z motywem słonecznożółtych cytryn, która nawet w środku zimy doda Ci energii! Niektóre elementy jak uchwyty są malowane ręcznie.
Full metal jacket
Z jednej strony zachwyt naturalnymi materiałami, a z drugiej full metal jacket – taki ma być rok 2024. W modnym wnętrzu nie może zabraknąć metalowych elementów.
Świetnie będą wyglądały meble z fragmentami z aluminium czy chromu, ale również dodatki. Metalowe produkty są trwałe, łatwo się czyszczą – wiele z nich możesz włożyć do zmywarki, a ich najczęstszy, srebrny kolor pasuje praktycznie do wszystkiego.
Polecamy Ci naczynia kuchenne z kolekcji Moneta Accordo wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Garnki oraz patelnie nadają się do wszystkich kuchenek, również do indukcji.
Praktyczną serią utrzymaną w tym stylu jest również Collection 100 marki Joseph Joseph. Kultowe miski Nest, zestawy narzędzi Elevate czy pojemniki Podium występują tu w wersji stalowej.
Rok 2024 pod względem trendów wnętrzarskich zapowiada się bardzo ciekawie. Pojawią się nowe tendencje, których nie widzieliśmy od lat. Jednocześnie postawimy mocno na naturę i ekologię co jest bardzo ważnym, również społecznie, kierunkiem. Jesteśmy ciekawi, które z tych trendów zostaną z nami na dłużej.
Kolekcja dla dzieci Little Lund London
Brytyjska marka jest znana głównie z butelek termicznych o kultowym kształcie kręgli oraz kubków i...
Nowa marka – Hydro Flask
Miło nam poinformować, że w naszym portfolio znalazła się kolejna doceniana na całym świecie...
Deski do prasowania Joseph Joseph
Porównanie modeli Kuchenny monopolista z Wielkiej Brytanii postanowił zaproponować produkty,...